Nurkowanie osób z niepełnosprawnością

Nurkowanie osób z niepełnosprawnością

“Pod wodą wszyscy jesteśmy równi” taka dewiza przyświeca nam podczas szkoleń osób z niepełnosprawnościami. Szkolimy wg innowacyjnego programu KDP/CMAS. Program jest realizowany na bazie kursu Płetwonurka P1 z pewnymi modyfikacjami. Po kursie uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat uprawniający do nurkowania do max. 20m

Kurs Instruktorów Płetwonurków z Niepełnosprawnością MZN KDP CMAS.
W dniach 17-19.11.2017 r. Europejskie Centrum Wodniackie w Bytomiu gościło 19 instruktorów Komisji Działalności Podwodnej CMAS. Szesnastu z nich podwyższało kwalifikacje uczestnicząc w drugim kadrowym kursie Instruktorów Płetwonurków z Niepełnosprawnością MZN KDP CMAS.
Zajęcia na kursie podzielone zostały na dwa moduły. Pierwszy to realizacja w praktyce programu Pomocnika Instruktora Płetwonurków z Niepełnosprawnością PMZN, drugi moduł stanowiły zajęcia z metodyki prowadzenia szkoleń Płetwonurków z Niepełnosprawnością. Podczas kursu przeprowadzono zajęcia teoretyczne, gdzie kadra szczegółowo omówiła zagadnienia dotyczące szkolenia osób z niepełnosprawnością. Praktykę przeprowadzono na basenie w ECW oraz na akwenie Pogoria III.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...