Masz pytania? odpowiadamy

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania


Chciałbym spróbować nurkowania, ale nie wiem, czy chcę się zapisać na kurs.

Bardzo się cieszymy, że chcesz spróbować nurkowania, rozumiemy że nie wiesz jeszcze czy to sport dla Ciebie i chciałbyś zrobić „jazdę próbną”. Dla takich osób jest specjalne nurkowanie zwane INTRO. Jest to pierwsze nurkowanie z instruktorem, na którym w komfortowy sposób możesz się zapoznać z tym sportem. Na nurkowaniu INTRO w pełnym ekwipunku zanurzysz się pod wodę z instruktorem i zobaczysz podwodny świat

Kto może nurkować?

Nurkowanie jest dla każdego. Kobiet, mężczyzn, dzieci powyżej 8 roku życia oraz młodzieży.

Jakie są kursy dla dzieci?

Dzieci od 8 do 14 roku życia mogą uczyć się nurkowania na kursach młodzieżowych. Są trzy stopnie kursów dla młodzieży. Płetwonurek Młodzieżowy Brązowy -od 8 roku życia, Płetwonurek Młodzieżowy Srebrny-od 10 roku zycia, Płetwonurek Młodzieżowy Złoty- od 12 roku życia. Na kursach młodzieżowych dziec w sposób przystosowany do ich wieku uczą się nurkowania, zasad bezpieczeństwa, zachowania nad wodą. Kursy młodzieżowe bezpośrednio przygotowują do stopnia nurkowego P1. Płetwonurek Młodzieżowy Złoty ma skróconą drogę do uzyskania stopnia nurkowego P1.

Jak przygotować się do nurkowania?

Cały sprzęt nurkowy zapewnia Happy Dive, kursant na nurkowanie zabiera tylko rzeczy osobiste. Nie wymagamy posiadani sprzętu ABC – maski, fajki i płetw. Cały ten sprzęt jest w cenie kursu. Na nurkowanie na basenie należy zabrać ze sobą strój kąpielowy, klapki i ręcznik. Na nurkowanie w wodach otwartych należy zabrać ze sobą strój kąpielowy lub bieliznę na zmianę, ręcznik, czapkę (najlepiej zimową- nawet jeśli jest lipiec J ), bieliznę termoaktywną- jeśli posiadasz.


Jak wygląda kurs nurkowania?

Każdy kurs nurkowania składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. W zależności od rodzaju kursu ilość zajęć teoretycznych i praktycznych jest różna. Nurkowania odbywają się częściowo w basenie i obowiązkowo w wodach otwartych.

Jaki jest podstawowy kurs nurkowania?

Pierwszym stopniem nurkowym dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia jest kurs P1. Jest to podstawowy kurs, na którym poznaje się podstawy nurkowania, bezpieczeństwa i technikę. Po kursie zakończonym egzaminem z wynikiem pozytywnym zostajesz samodzielnym nurkiem, uzyskujesz uprawnienia międzynarodowe które pozwolą Ci nurkować do 20m.

Posiadam uprawnienia w innej federacji, czy mogę przyjść na kolejny kurs do Happy Dive?

Tak, uprawnienia różnych federacji nie różnią się mocno między sobą. Jeśli masz uprawnienia w innej federacji niż CMAS, zweryfikujemy twoje umiejętności i uprawnienia aby móc nadać stopień wyszkolenia zgodny z CMAS a następnie będziesz mógł zdobywać kolejne uprawnienia w naszej szkole.

Mam uprawnienia, ale dawno nie nurkowałem. Czy mogę przyjść przypomnieć sobie jak się nurkuje?

Oczywiście! Serdecznie zapraszamy tych którzy  mieli przerwę w nurkowaniu. Przypomnimy wszystkie zasady nurkowania i pomożemy w odzyskaniu pewności pod wodą.