Nurkowanie dzieci

Nurkowanie dzieci – Płetwonurek młodzieżowy KDP/CMAS

Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe, chciałbyś aby było bezpieczne, a za razem poznawało świat i nowych ludzi. Dobra zabawa i spędzanie czasu w sposób atrakcyjny jest ważne dla rozwoju dziecka, a nauka odpowiedzialności i życia w społeczeństwie jest istotna. Wszystkie te aspekty zawierają się w nurkowaniu.

Dziecko już w wieku 8 lat może zdobywać pierwsze umiejętności nurkowe. Uczy się bycia z innymi w grupie, odpowiedzialności, dbałości o bezpieczeństwo, a wszystko w trakcie zabawy przy okazji poznawania podwodnego świata. Dziecko w trakcie szkolenia zdobywa umiejętności płetwonurka młodzieżowego w trzystopniowej skali.

Płetwonurek młodzieżowy brązowy KDP/CMAS PMB– minimalny wiek dziecka 8 lat. Uprawnia do nurkowania do 2m z Instruktorem w basenie lub podobnych warunkach naturalnych.

Płetwonurek młodzieżowy srebrny KDP/CMAS PMS– minimalny wiek dziecka 10 lat. Uprawnia do nurkowania do 6m z Instruktorem lub rodzicem (posiadającym min kwalifikacje Płetwonurka KDP/CMAS** P2) w wodach otwartych.

Płetwonurek młodzieżowy złoty KDP/CMAS PMZ– minimalny wiem dziecka 12 lat. Uprawnia do nurkowania do 12m z Instruktorem lub rodzicem (posiadającym min kwalifikacje Płetwonurka KDP/CMAS** P2) w wodach otwartych.

Sprawdź, dlaczego warto aby Twoje dziecko nurkowało

1. Nurkowanie to nauka przez zabawę
Program szkoleniowy kursu Płetwonurka młodzieżowego to nie tylko atrakcyjnie spędzony czas pod wodą to również duża dawka wiedzy. Już od 8 roku życia dzieci poznają podstawowe zagadnienia fizyki, prawa jakie działają na ciało nurka, budowę człowieka oraz środowisko wodne i jego ochronę.

2. Nurkowanie to poznawanie ludzi i przyjaźnie na lata
Dziecko poznaje swoich nowych kolegów nie tylko podczas zajęć basenowych, ale również podczas wyjazdów nurkowych. Certyfikat nurkowy staje się swojego rodzaju “paszportem” do podwodnego Świata, a wspólna pasja zawiązuje przyjaźnie na lata.

3. Aktywność ruchowa
Szkolenie nurkowe to duża dawka ruchu zarówno pod jak i nad wodą. Program dostosowany jest do możliwości dzieci- zajęcia nie trwają dłużej niż 60 min, wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt zaprojektowany specjalnie do nurkowania najmłodszych. Lata doświadczeń wypracowały procedury, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i fantastyczną zabawę 🙂

4. Obcowanie z naturą
Na każdych zajęciach najmłodsi poznają zasady przebywania w środowisku wodnym, uczą się zachowań i dbania o naturę.

5. Sport, który przeradza się w pasję
Nurkowanie dla osób dorosłych to niesamowite wrażenia i niezapomniana przygoda- a dla dzieci to zdecydowanie więcej. Każde dziecko marzy o tym, żeby latać 🙂 nurkowanie daje taką możliwość, Zwiedzanie podwodnej krainy, oglądanie ryb i koralowców to nie tylko zabawa ale przede wszystkim rozwój intelektualny, który procentuje latami. Nurkowanie dla wielu staję się pasją i sposobem na życie.

6. Nurkujcie rodzinnie
Nurkowanie może stać się hobby dla całej rodziny. W naszej szkole są rodziny, dla których nurkowanie stało się niesamowitą zabawą i sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Uprawnienia i przebieg szkolenia

Po kursie dziecko otrzymuje międzynarodowy certyfikat uprawniający do nurkowania w najdalszych zakątkach Świata oraz Podręcznik Płetwonurka Młodzieżowego KDP/CMAS. Lekcje i zajęcia praktyczne od 8 do 17 h (w zależności od szkolenia). W trakcie części praktycznej uczestnik wykonuje serię nurkowań z Instruktorem w basenie, a także w wodach otwartych. W zależności od kursu są to:

Kurs na stopień PMB– 4 nurkowania do głębokości 2 m w basenie lub w wodach otwartych o podobnych warunkach
Kurs na stopień PMS– 4 nurkowania do głębokości 6 m w wodach otwartych
Kurs na stopień PMZ– 4 nurkowania do głębokości 12 m w wodach otwartych

Kadrę kursu stanowi Instruktor KDP/CMAS, zajęcia praktyczne realizowane są w małych grupach.

Odpowiemy na wszelkie pytania- zapraszamy do kontaktu!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...