Szkolenie na podstawowy stopień nurkowy
Płetwonurka P1 KDP/CMAS*

Płetwonurek P1* KDP/CMAS

Nurkowanie jest jedną z najbardziej fascynujących i poznawczych form aktywnej rekreacji. Podczas nurkowania będziesz miał możliwość podziwiać piękno raf koralowych, odkrywać tajemnice zatopionych wraków oraz stanąć “oko w oko” ze szczupakiem, czy rakiem w polskich wodach. Podwodne filmy i zdjęcia będą powodem do dumy przed znajomymi i staną się pamiątką na długie lata.

Nurkowanie jest niesamowitą, lecz wymagającą dziedziną rekreacji- aby bezpiecznie przebywać pod powierzchnią wody, musisz posiąść odpowiednią wiedzę i zdobyć odpowiednie umiejętności.

Kadra szkoleniowa

Kadrę szkoleniową na Twoim kursie będzie stanowił Instruktor Płetwonurkowania KDP/CMAS, który nauczy Cię podstaw teorii i prawidłowej techniki nurkowania. To on poprowadzi zajęcia teoretyczne na sali wykładowej oraz część praktyczną na basenie i w wodach otwartych. Dostosowując tempo do Twoich postępów przeprowadzi Cię przez trudy pierwszych nurkowań.

Cel i wartość szkolenia

Celem szkolenia jest przekazanie Ci odpowiedniej wiedzy teoretycznej oraz nauczenie prawidłowej techniki nurkowania tak, aby każde kolejne nurkowanie było bezpieczne i abyś czerpał radość z każdego zanurzenia. Jednym z fundamentów szkolenia jest uświadomienie zagrożeń występujących pod wodą i przekazanie zasad minimalizujących ich występowanie.” Wartością dodaną” każdego kursu to pokonywanie swoich słabości. Wiele osób stwierdziło po kursie, że od teraz ich życie będzie wyglądało inaczej- to prawda, my doświadczamy tego każdego dnia, ponieważ nurkowanie i szkolenie stało się dla nas sposobem na życie. Nurkowanie daje nam ogromne możliwości, poznajemy nowych ludzi, zwiedzamy najdalsze zakątki Świata i rozwijamy się każdego dnia.

Wybierając szkolenie w Happy Dive wybierasz system szkoleniowy jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych organizacji nurkowych na Świecie- CMAS.

Uprawnienia

Gdy zakończą się sesje teoretyczne, przebrniemy przez część praktyczną otrzymasz międzynarodowe uprawnienia Płetwonurka P1 KDP/CMAS*, które uprawniają Cię do:

– nurkowania w porze dziennej z użyciem sprężonego powietrza
– nurkowania do głębokości 20m w grupie płetwonurków o tych samych lub wyższych uprawnieniach

Przebieg Szkolenia

Podczas szkolenia na kursie płetwonurka P1 KDP/CMAS* dowiesz się jak bezpiecznie obsługiwać sprzęt nurkowy, poznasz dobre praktyki nurkowe oraz otrzymasz niezbędną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. W części teoretycznej nauczysz się podstaw fizyki nurkowej, a na wykładach z medycyny pierwszej pomocy nie tylko nurkowej.

Kurs nurkowania zaczynamy od części teoretycznej- jest on podzielony na 8 paneli tematycznych. Począwszy od historii nurkowania, sprzętu podstawowego przez fizykę i medycynę nurkową, kończąc na zajęciach z pierwszej pomocy. Po części teoretycznej posiądziesz wiedzę niezbędną do nurkowania.

Część praktyczną rozpoczynamy na basenie. Tu rozpoczniesz swoją przygodę z nurkowaniem, zapoznasz się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym pod wodą. Po raz pierwszy poczujesz prawa fizyki, które działają na nurków oraz zaczniesz “oddychać pod wodą”. Po części basenowej czekają Cię nurkowania w wodach otwartych. Zmieni się nieznacznie sprzęt nurkowy, zwiększymy głębokość zanurzeń ale przede wszystkim będziesz mógł zobaczyć podwodny Świat.

Całość kursu kończy się upragnionym nurkowaniem na 20 m oraz wręczeniem międzynarodowego certyfikatu Płetwonurka P1 KDP/CMAS

Wymagania

 • skończone 14 lat, górna granica wieku nie istnieje
 • oświadczenie medyczne lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do płetwonurkowania

Cena kursu zawiera:

 • kompletny sprzęt nurkowy na czas trwania szkolenia
 • panel teoretyczny
 • zajęcia basenowe
 • 8 nurkowań w wodach otwartych
 • opiekę Instruktora i Asystenta Instruktora

Cena nie zawiera:

 • dojazdów na nurkowania
 • opłat certyfikacyjnych oraz zestawu Płetwonurka P1 KDP/CMAS* (podręcznik, logbook, książeczka płetwonurka)- koszt 250 zł
 • opłat związanych z noclegiem oraz wyżywieniem podczas obozów nurkowych

  Zaraz po kursie możesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności na kursach specjalizacyjnych.

  Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie lub mailowo. Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...