Broker eksportowy

  • Start
  • Broker eksportowy

Cel projektu

Szkoła Nurkowania Happy Dive powstała w 2017 roku aby promować nurkowanie jako rodzinną formę rekreacji dla dorosłych i młodzieży. Z czasem, po wielu nurkowaniach zaczęliśmy indywidualnie modyfikować sprzęt aby ulepszyć to czego używa się do nurkowania na całym świecie.

Innowacyjne element do mocowania latarki LIGHTMOUNT do osprzętu typu Side Mount, jest produktem którego dotychczas na rynku nie było. Ponieważ latarki nurkowe, które są dostępne na rynku posiadają różnej wielkości kanistry bateryjne/ zasilające problematyczną sytuacją było dostosowanie mocowania. Przy zmianie latarki, lub też w czasie podróży w sytuacji kiedy latarka musiała być wypożyczana, mocowanie które było u użytkownika nie zawsze pasowało do każdego kanistra. Innowacyjny regulowany produkt jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie nurkowaniem w systemie Side Mount. Dzięki temu uchwytowi w momencie zmiany latarki, lub w przypadku używania wypożyczonej nie ma potrzeby demontażu mocowania, ponieważ można je przystosować do każdego zasilacza. Prezentacja elementu za granicą jest jednym z kroków, które pozwolą na wejście produktu na rynek zagraniczny. W miejscach które planuję odwiedzić, system Side Mount jest bardzo popularny co jest wskazówką, ze taki produkt może być odpowiedzią na potrzeby rynku. Bardzo ważnym elementem wyjazdów są prezentacje innowacyjnego elementu mocującego LIGHTMOUNT. Będzie ona polegać na prezentacji, informacji technicznej oraz na fizycznym testowaniu go przez uczestników, gdzie będą mogli oni poznać jego funkcjonalność i zastosowanie. W prezentacjach LIGHTMOUNT będą brali udział przedstawiciele centrów nurkowych z okolicy, nie tylko ci z którymi udało nam się nawiązać kontakt, ale również okoliczne placówki zaproszone przez lokalnych uczestników oraz tamtejsi nurkowie i instruktorzy. Celem finalnym ma być uzgodnienie poziomu współpracy, jej zakresu, omówienia detali wynikających z różnic kulturowych oraz zawiązanie relacji pozwalającej na sprzedaż na zagranicznym rynku produktu LIGHTMOUNT.

KENIA

Dolecieliśmy do Kenii, Mombasy aby rozpocząć misję gospodarczą. 2 dnia odbyło się spotkanie przygotowawcze w Diani Marine Diving Bases P.O. Box 340 80400 Ukunda, Diani Beach którego zaproszenie przyjechaliśmy do Kenii.  Dzięki współpracy z którym to centrum doszło do spotkania. W kolejnych dniach odbyły się eventy - prezentacje, w warunkach trudnych ograniczeń covidowych udało nam się zrealizować zaplanowane spotkania.  Spotkania z centrami nurkowymi Diving the Crab, Ocean Tribe, Extra Divers Temple Point, Turtle Bay Dive Center, Mombasa Diving Team,  Peponi Divers Mombasa, Diani Marine Diving Center. Promocja to spotkania, rozmowy, prezentacje i praktyczne użycie LightMount. Przebieg spotkań był fantastyczny, wymieniliśmy się doświadczeniami z kenijskimi instruktorami, nurkami, międzynarodowym środowiskiem przebywającym na miejscu. Mogliśmy posłuchać uwag i przekazać swoje obserwacje. Spotkania uznajemy za owocne z nadzieją na współpracę.

Egipt

Po przylocie do Hurgady odbyło się spotkanie przygotowawcze w Optimist Divers Club Arabia
Road El Wafaa District 67 Hurghada, którego zaproszenie przyjechaliśmy do Egiptu.  Dzięki
współpracy z tym centrum doszło do spotkania.
W dniach 7-11 maja odbyły się eventy - prezentacje, udało nam się zrealizować wszystkie
zaplanowane spotkania.  Spotkania z centrami nurkowymi Diving Centre Safaga, Orca Dive Clubs,
Hurgada Diving Center, Funny Divers Red Sea, Crazy Dolphin Diving Center.
Promocja to spotkania, rozmowy, prezentacje i praktyczne użycie LightMount. Przebieg spotkań
był fantastyczny, wymieniliśmy się doświadczeniami z egipskimi instruktorami, nurkami,
międzynarodowym środowiskiem przebywającym na miejscu. Mogliśmy posłuchać uwag i
przekazać swoje obserwacje.
Spotkania uznajemy za owocne z nadzieją na współpracę.

Wartość projektu: 76 572,76 zł
Wysokość dofinansowania ze środków UE: 38 286,38 zł