Broker eksportowy

  • Start
  • Broker eksportowy

Cel projektu

Szkoła Nurkowania Happy Dive powstała w 2017 roku aby promować nurkowanie jako rodzinną formę rekreacji dla dorosłych i młodzieży. Z czasem, po wielu nurkowaniach zaczęliśmy indywidualnie modyfikować sprzęt aby ulepszyć to czego używa się do nurkowania na całym świecie.

Innowacyjne element do mocowania latarki LIGHTMOUNT do osprzętu typu Side Mount, jest produktem którego dotychczas na rynku nie było. Ponieważ latarki nurkowe, które są dostępne na rynku posiadają różnej wielkości kanistry bateryjne/ zasilające problematyczną sytuacją było dostosowanie mocowania. Przy zmianie latarki, lub też w czasie podróży w sytuacji kiedy latarka musiała być wypożyczana, mocowanie które było u użytkownika nie zawsze pasowało do każdego kanistra. Innowacyjny regulowany produkt jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie nurkowaniem w systemie Side Mount. Dzięki temu uchwytowi w momencie zmiany latarki, lub w przypadku używania wypożyczonej nie ma potrzeby demontażu mocowania, ponieważ można je przystosować do każdego zasilacza. Prezentacja elementu za granicą jest jednym z kroków, które pozwolą na wejście produktu na rynek zagraniczny. W miejscach które planuję odwiedzić, system Side Mount jest bardzo popularny co jest wskazówką, ze taki produkt może być odpowiedzią na potrzeby rynku. Bardzo ważnym elementem wyjazdów są prezentacje innowacyjnego elementu mocującego LIGHTMOUNT. Będzie ona polegać na prezentacji, informacji technicznej oraz na fizycznym testowaniu go przez uczestników, gdzie będą mogli oni poznać jego funkcjonalność i zastosowanie. W prezentacjach LIGHTMOUNT będą brali udział przedstawiciele centrów nurkowych z okolicy, nie tylko ci z którymi udało nam się nawiązać kontakt, ale również okoliczne placówki zaproszone przez lokalnych uczestników oraz tamtejsi nurkowie i instruktorzy. Celem finalnym ma być uzgodnienie poziomu współpracy, jej zakresu, omówienia detali wynikających z różnic kulturowych oraz zawiązanie relacji pozwalającej na sprzedaż na zagranicznym rynku produktu LIGHTMOUNT.

KENIA

Dolecieliśmy do Kenii, Mombasy aby rozpocząć misję gospodarczą. 2 dnia odbyło się spotkanie przygotowawcze w Diani Marine Diving Bases P.O. Box 340 80400 Ukunda, Diani Beach którego zaproszenie przyjechaliśmy do Kenii.  Dzięki współpracy z którym to centrum doszło do spotkania. W kolejnych dniach odbyły się eventy - prezentacje, w warunkach trudnych ograniczeń covidowych udało nam się zrealizować zaplanowane spotkania.  Spotkania z centrami nurkowymi Diving the Crab, Ocean Tribe, Extra Divers Temple Point, Turtle Bay Dive Center, Mombasa Diving Team,  Peponi Divers Mombasa, Diani Marine Diving Center. Promocja to spotkania, rozmowy, prezentacje i praktyczne użycie LightMount. Przebieg spotkań był fantastyczny, wymieniliśmy się doświadczeniami z kenijskimi instruktorami, nurkami, międzynarodowym środowiskiem przebywającym na miejscu. Mogliśmy posłuchać uwag i przekazać swoje obserwacje. Spotkania uznajemy za owocne z nadzieją na współpracę.

Egipt

Po przylocie do Hurgady odbyło się spotkanie przygotowawcze w Optimist Divers Club Arabia Road El Wafaa District 67 Hurghada, którego zaproszenie przyjechaliśmy do Egiptu. Dzięki współpracy z tym centrum doszło do spotkania. W dniach 7-11 maja odbyły się eventy - prezentacje, udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane spotkania. Spotkania z centrami nurkowymi Diving Centre Safaga, Orca Dive Clubs, Hurgada Diving Center, Funny Divers Red Sea, Crazy Dolphin Diving Center. Promocja to spotkania, rozmowy, prezentacje i praktyczne użycie LightMount. Przebieg spotkań był fantastyczny, wymieniliśmy się doświadczeniami z egipskimi instruktorami, nurkami, międzynarodowym środowiskiem przebywającym na miejscu. Mogliśmy posłuchać uwag i przekazać swoje obserwacje. Spotkania uznajemy za owocne z nadzieją na współpracę.

Meksyk

PRZEBIEG MISJI:
Długość wyjazdu związana była z bardzo dużym dystansem oraz logistyką poruszania się w Meksyku. Spotkania odbywały się w bazie nurkowej Happy Manta Cenote Diving. Wylot z Warszawy nastąpił 03 grudnia do Cancun w Meksyku. Dolecieliśmy na miejsce 04 grudnia 2022. W dniu 5 grudnia odbyło się spotkanie przygotowawcze w biurze Happy Manta Calle Fuente de la Concordia, Mz 31, Lt 3, Fraccionamiento Santa Fe, Playa del Carmen, Quintana Roo, Mexico, na którego zaproszenie przyjechaliśmy do Meksyku. Dzięki współpracy z którym to centrum doszło do spotkania. W dniach 6-10 grudnia odbyły się eventy - prezentacje, udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane spotkania. Spotkania z centrami nurkowymi Tulum Mexico Cenote Dive Center, Pura Vida Diving, Dive Mexico Playa, Cave Explorations, Scuba Planet Mexico, Playa Scuba Dive Center i Tulum Pro Divers były bardzo dobre merytorycznie. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo dalszej współpracy. Jeden dzień promocyjny to spotkanie z jednym centrum ze względu na długość prezentacji która wyglądała następująco:
Ramowy program zaplanowanych prezentacji produktu.
1. Rozpoczęcie prezentacji, przedstawienie produktu Lightmount na spotkaniu promocyjnym, przedstawienie producenta Happy Dive.
2. Prezentacja multimedialna produktu oraz broszura informacyjna dla uczestników.
3. Przedstawienie fizyczne produktu Lightmount, prezentacja walorów elementu mocującego, odpowiedź na pytania teoretyczne.
4. Praktyczna część testowa elementu Lightmount, czyli montaż elementu na sprzęcie uczestników prezentacji, wspólne nurkowanie z użyciem elementu mocującego.
5. Omówienie wrażeń po testowaniu Lightmount w trakcie nurkowania.
6. Zakończenie prezentacji.
11 grudnia nastapił wylot z Cancun, do Warszawy. Przylot do Warszawy był 12 grudnia, a następnie powrót do Gdańska.

Wartość projektu: 76 572,76 zł
Wysokość dofinansowania ze środków UE: 38 286,38 zł

Targi nurkowe USA

Szkoła Nurkowania Happy Dive Piotr Czaczkowski zrealizowła podróż na targi nurkowe do USA w celu zaprezentowania produktu LIGHTMOUNT pomysłu Piotra Czaczkowskiego. Targi to DEMA SHOW 2022 odbywające się 1-4.11.2022r. w Orlando na Florydzie. Organizowane przez firmę DEMA coroczne targi DEMA Show to największe na świecie targowe wydarzenie dla firm prowadzących działalność w branży nurkowania, sportów wodnych w oceanie oraz turystyki przygodowej/nurkowej. Każdego roku przyciąga setki wystawców i tysiące profesjonalistów z branży nurkowej i turystycznej z całego świata. Organizowane są od 1977 roku i
każdorazowo przyciągają branżowych gigantów Kontakty nawiązane z uczestnikami targów są obiecujące. Wylot nastąpił z Warszawy 30.10.2022 do Orlando. Dolecieliśmy na miejsce tego samego dnia w związku z korzystną dla nas zmianą czasu. Kolejnego dnia 31.10.2022 udaliśmy się na miejsce targów aby przygotować
stanowisko. W dniach 1-4.11.2022 braliśmy udział w targach Dema Show. W targach uczestniczyło 424 wystawców oraz tysiące odwiedzających. W dniu 5.11.2022 odbyliśmy spotkanie z potencjalnym partnerem biznesowym na terenie USA, po czym udaliśmy się na lotnisko. 05 października nastąpił wylot z Orlando, do Warszawy. Przylot do Warszawy 6.października, następnie powrót do Gdańska.

Całkowity koszt realizacji projektu: 79231,09 PLN
Kwota dofinansowania: 39616,54 PLN