Zostań syreną

Zostań prawdziwą syreną – Mermaid

Happy Mermaids to nowość w naszej szkole nurkowania, jak i w Trójmieście. Zapraszamy na zajęcia z pływania w syrenim ogonie, czyli tak zwany mermaiding.

To świetna zabawa i forma aktywnego spędzania czasu. Podczas zajęć mermaidingowych łączymy elementy pływania, nurkowania, technik relaksacyjnych oraz zabawy. Są to zajęcia dla dorosłych i dla dzieci, dla kobiet i mężczyzn. Jest to również forma aktywności fizycznej w której bez obciążenia pracuje całe ciało.

Najczęściej zadawane pytania

Czy trzeba dobrze pływać/ znać różne style / umieć nurkować, żeby zostać syreną?

Aby zostać syreną trzeba umieć pływać. Różnorodność stylów nie jest wymagana, ale warto mieć tzw. swobodę poruszania się w wodzie. Jest to bardzo istotne, aby nie mieć strachu przed wodą. Mermaiding ma w sobie elementy freedivingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu. Wiąże się to z pozostawaniem pod woda w czasie pływania oraz wykonywania figur. Kiedy pływamy pod wodą w syrenim ogonie, nie posiadamy żadnych dodatkowych źródeł powietrza. Z czasem, na zajęciach opanowujemy poprawne techniki oddychania i relaksacji. Dzięki temu możemy pod wodą pozostać dłużej, swobodniej i wykonać bardziej skomplikowane figury.

Jaki jest przekrój wiekowy uczestników?

Od 8 roku życia w zwyż! Nie ma ograniczeń wiekowych. Staramy się aby grupy w których odbywają zajęcia były w zbliżonym przedziale wiekowym. Pamiętajmy, że to też sposób na poznanie nowych osób. Mermaiding to fantastyczna zabawa, która łączy ludzi. To nie tylko sport, ale też rodzaj kultury, dla niektórych nawet sposóbu bycia.

Ile należy poświęcić czasu, żeby nauczyć się pływać z takim ogonem?

Nie da się określić czasu jaki potrzebujemy na nauczenie się pływania w syrenim ogonie. To sprawa bardzo indywidualna. Kursanci już na pierwszych zajęciach uczą się poprawnego syreniego ruchu, to już jest moment kiedy poruszamy się jak syrena. Potem zostaje już tylko kwestia ćwiczeń. Im więcej pływamy w ogonie, ładniej się w nim poruszamy, swobodniej i szybciej opanowujemy kolejne poziomy zaawansowania. Należy jednak pamiętać że to nie są zawody.

Czy trzeba mieć własny ogon?

W naszej szkole zapewniamy na zajęcia cały sprzęt potrzebny do Mermaidingu, tak samo jak do tradycyjnego nurkowania. Płetwa, ogon i maska są dopasowywane z różnorodnego sprzętu który mamy w naszej szkole. Z czasem warto zakupić własny. Ceny ogonów zaczynają się od 250 zł wraz z monopłetwą. W Polsce obecnie jest tylko kilka miejsc gdzie fizycznie można kupić ogon i monopłetwę, duża część zakupów to zamówienia internetowe. Naszym kursantom pomagamy w doborze i zakupie sprzętu, bo niestety zdarzają się też niewarte swojej ceny buble z Chin. Staramy się uchronić nasze syreny przed nietrafionymi zakupami.

Ile kosztuje godzina zajęć mermaidingu?

Koszt zajęć z mermaidingu jest zależny od tego jakie są to zajęcia. Pierwsze zajęcia, tzw Try Mermaid- to koszt 250zł, w cenie zawiera się wejście na basen, wypożyczenie pełnego sprzętu czyli, monopłetwy, ogona i maski, część teoretyczna i praktyczna zajęć mermaid prowadzona przez certyfikowanego Instruktora. Są to zajęcia n których uczymy się podstaw tego czym mermaiding jest.

Kolejnym krokiem jest kurs Mermaid, kursant uczy się technik pływania, oddechu, relaksacji, trików etc. Nie każdy sobie zdaje sprawę, że właściwa technika pozwala nam na zaoszczędzenie energii i wydłużenie czasu spędzonego pod wodą. Taki kurs to wejście do świata syren.Po kursie zostają nam same przyjemności, czyli zajęcia z doskonalenia pływania i zabawa. Wspólne pływanie w ogonie to też spotkanie towarzyskie na którym bawimy się pod wodą, wymieniamy doświadczeniami, wspólnie uczymy się od siebie nowych trików.

Jakie jest zainteresowanie? Czy w zajęciach uczestniczą również mężczyźni?

Zainteresowanie zajęciami jest coraz większe. Należy podkreślić, że są to zajęcia nie tylko dla dzieci. Nastolatki i dorośli również uczestniczą w zajęciach. Dodatkowym atutem osób dorosłych jest świadomość ich ciała, dlatego łatwiej im opanować syreni ruch pod wodą. Choć jak wiadomo dzieci i młodzież uczą się w trybie ekspresowym.
Mężczyźni również wykazują zainteresowanie Mermaidingiem. Taki mężczyzna to Tryton! Choć wiem, że u niektórych pojawia się moment zakłopotania to w finalnie znajdują w tej aktywności dużą przyjemność.

kurs mermaidingu

Cena zajęć w syrenim ogonie:
  • Try Mermaid - 250 zł
  • Kurs Mermaid - 790 zł