FAQ

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Potrzebujesz więcej informacji napisz do nas

Najczęściej zadawane pytania

Chcę spróbować nurkowania, ale nie wiem czy to sport dla mnie?

Bardzo się cieszymy, że chcesz spróbować nurkowania, rozumiemy że nie wiesz jeszcze, czy to sport dla Ciebie i chcesz zrobić „jazdę próbną”. Mamy dla Ciebie specjalne nurkowanie zwane INTRO. Jest to pierwsze nurkowanie z instruktorem, na którym w komfortowy sposób możesz się zapoznać ze sprzętem oraz wykonasz swoje pierwsze nurkowanie

Kto może nurkować?

Nurkowanie jest dla każdego. Kobiet, mężczyzn, dzieci powyżej 8 roku życia oraz młodzieży.

Jak wygląda kurs nurkowania?

Każdy kurs nurkowania składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. W zależności od rodzaju kursu ilość zajęć teoretycznych i praktycznych jest różna. Nurkowania odbywają się częściowo w basenie i obowiązkowo w wodach otwartych. Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce "KURS NURKOWANIA"

Jaki jest podstawowy kurs nurkowania dla dorosłych?

Pierwszym stopniem nurkowym dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia jest kurs Open Water Diver. Jest to podstawowy kurs, na którym nauczysz się jak zaplanować i bezpiecznie przeprowadzić nurkowanie. Po kursie uzyskasz uprawnienia międzynarodowe, które pozwolą Ci nurkować do 18m.

Jakie są kursy dla dzieci?

Dzieci od 8 do 12 roku życia mogą uczyć się nurkowania na kursach młodzieżowych. Są trzy stopnie kursów dla młodzieży: Płetwonurek Młodzieżowy Brązowy - od 8 roku życia, Płetwonurek Młodzieżowy Srebrny - od 10 roku życia, Płetwonurek Młodzieżowy Złoty- od 12 roku życia. Na kursach młodzieżowych dzieci w sposób przystosowany do ich wieku uczą się nurkowania, zasad bezpieczeństwa oraz zachowania nad wodą.

Jak przygotować się do nurkowania?

Cały sprzęt nurkowy zapewnia Happy Dive, kursant na nurkowanie zabiera tylko rzeczy osobiste. Na nurkowanie w basenie należy zabrać strój kąpielowy, klapki i ręcznik. Na nurkowanie w wodach otwartych należy zabrać ze sobą strój kąpielowy lub bieliznę na zmianę, ręcznik, czapkę (najlepiej zimową- nawet jeśli jest lipiec ☺).

Posiadam uprawnienia w innej federacji, czy mogę przyjść na kolejny kurs do Happy Dive?

Tak, uprawnienia różnych federacji nie różnią się znacząco między sobą. Jeśli masz uprawnienia w innej federacji, zweryfikujemy Twoje umiejętności i uprawnienia aby móc nadać stopień wyszkolenia zgodny z SSI lub CMAS. Następnie możesz zdobywać kolejne uprawnienia w naszej szkole.

Mam uprawnienia, ale dawno nie nurkowałem. Czy prowadzicie lekcje przypominające?

Oczywiście! Serdecznie zapraszamy nurków, którzy mieli przerwę w nurkowaniu. Przypomnimy wszystkie zasady nurkowania i pomożemy w odzyskaniu pewności pod wodą.